site stats

کلیک جهان گردش  + از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد _ 

مطالب اختصاصی سایت تازه ترین خبرها   -از مجله ایرانگردی دیار آشنا در هفتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری اصفهان تقدیر شد

لیست دسته‌بندی‌هاعنوان:خطرات توریسم پیوند اعضا

تاریخ انتشار:۹۴/۰۸/۱۷

خطرات توریسم پیوند اعضا

در سال‌های اخیر  "توریسم پیوند اعضا" به معنی سفر بیماران نیازمندِ پیوند به خارج از کشورشان برای خرید عضو پیوندی در سراسر جهان متداول‌تر شده است.

به گزارش پایگاه خبری گردشوران  ( jalalnews ) به نقل از ایسنا -بررسی‌ها نشان می‌دهد که دریافت عضو پیوندی از یک اهداکننده در قید حیات که در کشور دیگری زندگی می‌کند و عضو خود را در ازای دریافت پول، اهدا کرده با خطرات جدی همراه است.

اخیرا بسیاری از جنبه‌های اخلاقی  توریسم پیوند اعضا مورد ارزیابی‌ قرار گرفته اما ارزیابی‌های ضروری در مورد ایمنی پزشکیِ این روش صورت نگرفته است. در همین رابطه گروهی از کارشناسان بحرینی به ارزیابی سلامت بیمارانی که عضو پیوندی خود را از خارج کشور خریداری کرده و برای ادامه روند درمان به وطن خود بازگشته بودند،‌ پرداختند.

در این مطالعه وضعیت سلامت ۲۷۰ بیمار گیرنده عضو پیوندی از کشور دیگر که در فاصله سال‌های ۱۹۸۶ تا ۲۰۱۴ تحت درمان‌های تکمیلی قرار گرفته بودند، بررسی شد. همچنین سلامت این بیماران با وضعیت ۱۲۳ گیرنده عضو از اهداکننده‌های در قید حیات در کشورشان که در گروه کنترل قرار گرفتند، مقایسه شد.

نتایج مطالعات نشان داد بیمارانی که در کشور دیگر عضو مورد نیاز خود را خریداری و دریافت کرده بودند در مقایسه با ۱۲۳ بیمار در گروه کنترل، بیشتر در معرض ابتلا به هپاتیت‌های نوع C و B و «سیتومگالوویروس» بودند. سیتومگالوویروس، ویروسی است که به ندرت علائم خود را آشکار می‌سازد اما در طول زندگی در بدن باقی می‌ماند.

به گزارش مدیکال دیلی، در مجموع شانس سالم ماندن عضو پیوندی در افرادی که عضو پیوندی را در کشور دیگری خریداری و دریافت کرده بودند، یک و ۱۰ سال پس از عمل پیوند به ترتیب ۹۱ و ۲۲ درصد و در گروه کنترل ۹۸ و ۴۴ درصد بوده است. همچنین شانس بقای بیمارانی که عضو پیوندی را در خارج از کشورشان دریافت کرده‌ بودند، یک و ۱۰ سال پس از پیوند به ترتیب ۹۶ و ۷۰ درصد و در گروهی که در کشور خودشان پیوند شده بودند به ترتیب ۹۸ و ۷۸ درصد بوده است.

انتهای پیام 


 
نشریه الکترونیک خبری جهان گردش


تعرفه آگهی
مجتمع رفاهی خدماتی آفتاب
کاریز
واگذاری امور جذب آگهی

بنر تبلیغاتی موسسات و شرکتها

  

آمار بازدیدکنندگان

۳۵۰۲۱۷۸۱